Sarhoş Frenli Teker

Ağır olan eşyaların daha kolay taşınabilmesi ve hareketli hale getirilmesi amacı ile kullanılan araçlara tekerlek denilmektedir. Tekerleklerin en çok dikkat çeken özelliği sürtünmeyi azaltarak rahat hareket edebilmeyi sağlamasıdır. Sarhoş tekerlekler ise belirli bir eksen üzerinde her yöne hareket edebilen tekerlek çeşidi olarak bilinmektedir. Sarhoş frenli teker modelleri ise bu tekerleklerin özel bir çeşididir.

Sarhoş Frenli Teker Özellikleri

Sarhoş tekerlekler genel olarak döküm metal malzemeler üzerine monte edilerek üretilmektedir. Bu sistemin tercih edilmesindeki en önemli amaç ağır yükleri taşıyabilmesidir. Ancak hafif yükler için plastik ürünlerde kullanılabilmektedir. Tekerlek kısmında ise sert döküm ya da kauçuk gibi yumuşak malzemeler tercih edilir.  Sarhoş frenli teker çeşitleri sabitleyici fren sistemine sahiptir.

Sarhoş Frenli Teker Kullanım Alanları

Sarhoş frenli teker ürünleri geniş bir kullanım alanına sahiptir. En çok karşımıza çıkan alan ise market arabalarıdır. Bunların yanı sıra makine ve teçhizatın alt kısmında hareketli hale getirme amaçlı olarak kullanılabilmektedir. Mobilya ve benzeri şeylerde de daha rahat taşınmayı sağlayabilmektedir.

Sarhoş Frenli Teker