İşlerimizi Kolaylaştırmak İçin Tekerlekler

İşlerimizi Kolaylaştırmak İçin Tekerlekler

Hayatımızda dikkatimizi bile çekmeden işlerimizi kolaylaştırmakta olan pek çok farklı malzeme ve sistem bulunmaktadır. Tekerlekler bunlar arasında belki de en önemlileri olarak görülmektedir. Pek çok farklı alanda kullanılmakta olan tekerlekler sayesinde hayatımızda yaptığımız bazı işler çok daha kolay şekilde gerçekleşmektedir. Mobilya tekerlek çeşitleri gibi tekerlekler sayesinde mobilya ve benzeri eşyaların bir yerden başka bir yere ulaştırılması çok daha kolay şekilde gerçekleştirilmektedir. Özellikle evlerimizde temizlik ve taşıma amaçlı olarak mobilyaların taşınması veya yerinin değiştirilmesi söz konusu olduğunda bu tekerlekler çok işe yaramaktadır.

 

Tekerlek Üretim Seçenekleri

 

Mobilya tekerlek çeşitleri farklı tasarım özelliklerinde üretilebilmektedir. Bu tekerleklerin en belirleyici tasarım özelliği üzerinde taşıyacağı yük miktarıdır. Ağır yükler taşıyacak olan mobilya tekerlekleri genel olarak döküm malzemelerden üretilmektedir. Bu tekerleklerin üretimlerinde kayma önleyici kauçuk malzemeler ile tekerlek sistemleri kaplanmaktadır. Hafif mobilyalar için dekoratif şekilde üretilmekte olan plastik tekerlekler bulunmaktadır. Bu ürünlerin tamamı için sabit ya da döner şekilde tasarımlar yapılabilmektedir. Ayrıca istenirse her yöne dönebilecek şekilde sarhoş tekerlek sistemleri de kullanılabilmektedir. Dolgu malzemesi olarak ise termoplastik, poliüretan ya da dolgu tekerlek malzemeleri kullanılabilmektedir.

 

Mobilya Tekerlekleri

 

Mobilya tekerlek çeşitleri genel olarak ev ve işyerlerinde mobilyaların kullanımını kolaylaştırma amaçlı olarak tercih edilmektedir. Mobilyaların altlarının temizlenmesi için yerlerinden kaydırılması istendiğinde özellikle ağır mobilyalar döşemeleri çizmektedir. Bu durumlar ile ilgili olarak en pratik çözüm tekerlektir. Bunun yanı sıra yerinin çok fazla değiştirildiği bilinen mobilyalar için tercih edilen sistemde yine tekerlektir. Tekerlek kullanılmakta olan mobilyaların yerine sabit olarak tutturulması içinde kilit sistemi tercih edilmektedir. Bu kilit sistemi sayesinde de güvenlik sağlanmış olmaktadır. Mobilyaların ağırlıkları ve özelliklerine göre farklı tekerlek seçeneklerinden tercihler yapılabilmektedir.

İşlerimizi Kolaylaştırmak İçin Tekerlekler