Dekoratif Mobilya Tekerlekleri

Dekoratif Mobilya Tekerlekleri

Evlerde, işyerlerinde, işletmelerde ve kurumlarda kullanılacak olan mobilyaların kolay bir şekilde hareket ettirilebilmesi için genellikle tekerlekler kullanılmaktadır. Ayrıca seri bir şekilde mobilya imalatı yapmakta olan kurumlar için de kaliteli tekerleklere ihtiyaç bulunmaktadır. Mobilyanın bütünleyicisi olan tekerleğin doku ve görünüm açısından mutlaka mobilya ile uyum sağlaması gerekmektedir. Bu noktada dekoratif mobilya tekerlekleri farklı büyüklüklerde imal edilmekte hareket kolaylığı açısından yumuşak plastik dokularla kombine edilmektedir.

Dayanıklı Mobilya Tekerlekleri

Özellikle işyerlerinde ve kurumlarda kullanacak olan mobilyalardaki tekerleklerde dayanıklılık ve sağlamlık ön planda bulunmalıdır. Sürekli olarak hareket ettirilmesi gereken mobilyaların altına yerleştirilecek olan tekerlekler hem yumuşak bir dokuya sahip olmalı hem de deforme olmayan ve formunu uzunca bir süre koruyabilen dirençli bir yapıda üretilmelidir. Bu şekilde imal edilmiş olan mobilya tekerlekleri sayesinde mobilyalarınız kolaylıkla hareket ettirilirken en ağır mobilyaların taşınması dahi mümkün olmaktadır. Tabii ki bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli hususların başında mobilyanın ağırlığına uygun olan tekerleğin tercih edilmesidir. Böylece tekerlek çok daha uzun ömürlü bir kullanım ortaya çıkartırken hareket ve ivme kabiliyetini de uzun bir süre muhafaza edebilecektir.

Ekonomik Fiyatlı Mobilya Tekerlekleri

Mobilya tekerleği tercih ederken dikkat edilmesi gereken başka bir husus ise büyüklüğüdür. Çok büyük bir mobilyanın altında küçük bir tekerlek şık durmayacağım gibi küçük bir mobilyada daha hacimli olan bir tekerlek görürüm açısından hoşa gitmeyecektir. Bu sebeple eğer mobilya tekerleği satın almayı düşünüyorsanız mutlaka profesyonel yardım almalı mobilyanın ağırlığına ve büyüklüğüne uygun olan tekerlekler tercih edilmelidir. Özellikle seri üretim yapmayı düşünen firmalar ve işletmeler için son derece ekonomik fiyatlı mobilya tekerlekleri uygun fiyatlarla ve ödeme koşullarıyla müşterilere sunulmaktadır.

Dekoratif Mobilya Tekerlekleri