Online Ödeme Sözleşmesi

MADDE-1. TARAFLAR

1.1. ÖDEMEYİ ALAN:

Unvan        : YAMAÇ TEKER A.Ş.
Telefon      :  0216 606 10 10
E-posta     :  info@yamac.com.tr

1.2. ÖDEMEYİ YAPAN:

Unvan        : __________ 
Telefon      : __________
E-posta     : __________


MADDE-2. SÖZLEŞME KONUSU

2.1 İşbu sözleşmenin konusu, ÖDEMEYİ YAPAN’ın ÖDEMEYİ ALAN’a ait www.yamac.com.tr  internet sitesinden elektronik ortamda YAMAÇ TEKER A.Ş.’ne olan borcuna karşılık yapmış olduğu ödeme ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.


MADDE-3. ÖDEME ŞEKLİ

3.1 __________ tutarlı ödeme kredi kartı ile gerçekleşmiştir.

3.2. Bankanız kampanyalar düzenleyerek sizin seçtiğiniz taksit adedinin daha üstünde bir taksit adedi uygulayabilir, taksit öteleme gibi hizmetler sunulabilir. Bu tür kampanyalar bankanızın inisiyatifindedir ve şirketimizin bilgisi dâhilinde olması durumunda sayfalarımızda kampanyalar hakkında bilgi verilmektedir.

Kredi kartınızın hesap kesim tarihinden itibaren sipariş toplamı taksit adedine bölünerek kredi kartı özetinize bankanız tarafından yansıtılacaktır. Banka taksit tutarlarını küsurat farklarını dikkate alarak aylara eşit olarak dağıtmayabilir. Detaylı ödeme planınızın oluşturulması bankanız inisiyatifindedir.

3.3. Diğer yandan vadeli ödemelerin sadece Bankalara ait kredi kartları ile yapılması nedeniyle, alıcı, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve alıcı arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını, buna ilişkin YAMAÇ TEKER A.Ş..’nin herhangi bir sorumluluğunun bulunmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

MADDE-4. İPTAL/İADE ŞARTLARI

4.1. Online tahsilat sisteminden 3d veya sanal pos ile yapılan tahsilatlarda itiraz süreci 10 iş günüdür. İptal işlemleri gün içinde gerçekleştirilmektedir. Kart sahibinin tarafımıza iade talebinde bulunmasından 7 iş günü içerisinde firmamız tarafından değerlendirme yapılıp müşteriye bilgi verilecektir. Firmamız peşin çalışmakta olup fatura tarihinden 10 iş günü sonraki talepler değerlendirilmeyecektir.

4.2. Alıcının cayma hakkını kullandığı durumlarda veya  Hakem heyeti kararları ile Tüketiciye bedel iadesine karar verilen durumlarda, kredi kartı ödemesi taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir:

ÖDEMEYİ YAPAN ödemeyi kaç taksit ile gerçekleştirdiyse Banka müşteriye geri ödemesini aynı taksitle yapmaktadır. ÖDEMEYİ ALAN bankaya bedelin tamamını tek seferde ödedikten sonra, Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların ÖDEMEYİ YAPANIN kredi kartına  iadesi durumunda, konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır. ÖDEMEYİ YAPAN’ın ödeme iptaline kadar  ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 iade yansıyacak ve müşteri iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.

4.3. Kart ile gerçekleşmiş ödemelerin iadesi durumunda ÖDEMEYİ ALAN, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği Müşteriye nakit para ile ödeme yapamaz. Üye işyeri yani ÖDEMEYİ ALAN, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, Üye işyeri yani ÖDEMEYİ ALAN ilgili tutarı Bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince ÖDEMEYİ YAPAN’a nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, ULUSOY UN’in bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.

ÖDEMEYİ YAPAN, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

MADDE-5. BİLGİ VE VERİ GÜVENLİĞİ

5.1. www.yamac.com.tr müşterilerinden üyelik ve alışveriş sırasında alınan tüm kişisel bilgiler mevcut en yüksek elektronik ve fiziksel güvenlik sistemleriyle korunmakta, sadece yetki sahibi personel ve gerekli durumlarda kullanıcı onayı ile görüntülenebilecek bir ortamda saklanmaktadır. Bu bilgiler yalnızca Türkiye Cumhuriyeti kanunları ve uluslararası kanunlar çerçevesinde kullanılmaktadır.. Kişisel bilgilerin kullanıcı onayı olmaksızın hiçbir şekilde açıklanmaması, yayınlanmaması, üçüncü şahıslarla paylaşılmaması firmamız tarafından taahhüt ve garanti edilmiştir. tahsilat.solarkun.com kişisel bilgilerin dışındaki genel kullanıcı bilgilerini kullanıcı onayı verildiği takdirde ;bilgilendirme, tanıtım, duyuru ve teklif amacıyla kullanma haklarını saklı tutar.

5.2. www.yamac.com.tr bünyesinde oluşturulmuş olan online güvenlik departmanı; ilk kez alışveriş yapacak olan müşterilerine kimlik ve adres bilgilerinin kontrolünü yaparak, gerekli durumlarda müşterilerle telefonla irtibata geçerek kredi kartı sahtekarlığı gibi yasal olmayan kullanımları önlemek için önlem almaktadır.

5.3. www.yamac.com.tr SSL güvenlik sertifikasına sahiptir. www.yamac.com.tr den yapılan ödemelerde verilen kredi kartı bilgileri siteden bağımsız olarak Sectico tarafından sağlanan  SSL şifreleme protokolü kullanılarak anlaşmalı bankaların sistemine aktarılır ve banka tarafından sorgulama işlemi yapılır. Sorgulma sonucu anında müşteriye iletilir ve ödeme işlemi tamamlanır. Girilmiş olan kart bilgileri direk olarak bankaya iletilmekte ; tüm işlemler müşteri ve banka arasında gerçekleşmektedir. Bu bilgiler hiçbir şekilde site tarafından görüntülenemediği ve kaydedilmediği için bilgilerin üçüncü şahısların eline geçmesi mümkün değildir.

MADDE-6. GENEL HÜKÜMLER

6.1. ÖDEMEYİ YAPAN, www.yamac.com.tr internet sitesinde sözleşme konusu ödemenin temel nitelikleri ve ödeme şekli ile ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

6.2. ÖDEMEYİ YAPAN, iş bu ödemeyi başkasına ait bir kredi kartı ile ve kredi kartı sahibinin rızası hilafına yapması neticesinde ilgili banka veya finans kuruluşun bedeli ÖDEMEYİ ALAN’A ödememesi halinde, ÖDEMEYİ YAPAN bu bedeli derhal ve defaten ÖDEMEYİ ALANA ödemeyi taahhüt eder.

MADDE-7. YETKİLİ MAHKEME

7.1. İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ÖDEMEYİ YAPAN’ın veya ÖDEMEYİ ALAN’ın yerleşim yerindeki  Mahkemeler yetkilidir.

Ödemenin gerçekleşmesi durumunda ÖDEMEYİ YAPAN işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

ÖDEMEYİ ALAN               : YAMAÇ TEKER A.Ş.
ÖDEMEYİ YAPAN            : __________  
TARİH                                 : __________